PROČ NEPOUŽÍVAT VÍCE VŮNÍ SOUČASNĚ?

Máte několik svých oblíbených parfémů a chtěla byste je cítit nejlépe všechny najednou a neustále? Ač to zní jako skvělý nápad, raději to nedělejte. Vždy byste totiž měla používat jen jeden parfém. Proč? To se dozvíte z následujících řádků.

 

Harmonická kompozice

Parfuméři, kteří parfémy vyrábějí, je míchají na základě vůní, které k sobě harmonicky pasují a vytvářejí společně celkový dojem vůně. Než je samotná vůně uvedena na trh, projde mnohým testováním a vytvářením její kompozice. 

Proto je každá vůně komplexním celkem, který by neměl být narušován jiným. Mícháním různých vůní tak častokrát dosáhnete velmi nelibého efektu, kdy se vůně, které se k sobě vůbec nehodí, společně změní v nepříjemný zápach.

 

Harmonie se změní v chaos

Pachy se spojí v chaotickou směs a vy si tak neužijete naplno ani jednu vůni, kterou jste si vychutnávala během přičichnutí k jednotlivým parfémům. 

Ač máte pocit, že si můžete parfémy na svém těle namíchat sama, nikdy nevíte, jak se jednotlivá aromata zachovají a jak budou vyznívat na vaší pokožce společně.

 

Parfémy raději nemíchejte

V případě parfémů proto platí zlaté pravidlo, méně je více. S jedním parfémem, který necháte naplno vyniknout, budete krásně vonět a vaše okolí vám bude skládat komplimenty. A navíc budete každý den jiná a originální.

 

Co dělat pro zvýraznění vůně?

Nejlepší je aplikovat parfém na umyté tělo, těsně po koupeli a obléci se do čistého oblečení, tak aby mohl parfém provonět celé vaše tělo i oblečení svými jedinečnými složkami a s ničím se nepřebíjel. Deodorant volte nejlépe ze stejné řady nebo bez vůně či jen s lehkou ne příliš výraznou parfemací tak, aby se nespojovala s vaším parfémem a nekazila jeho souměrný celek.

Po koupeli byste se měla namazat hydratačním krémem s mastnějším efektem, ať je vaše kůže krásně vláčná a parfém na ní lépe drží. Vhodné je používat kosmetiku ze stejné řady, jako je váš parfém. Umýt se stejným mýdlem a použít také krém se stejnou vůní nebo alespoň podobnou složkou, či zcela bez parfemace.

 

Jak správně nanášet parfém na tělo

Nejčastějším zvykem, jak si nanášet parfém na tělo, je obvyklá kapka za uši. To však platí v případě těžších večerních vůní a parfémových kompozic. 

Přes den je lepší používat lehké toaletní vody nebo kolínské vody, obzvláště v letních měsících. Avšak složení vůně vždy záleží na každém zvlášť. Toaletní vodu s rozprašovačem můžete nanášet na různé části těla. Obvykle tam, kde je nejvyšší tělesná teplota, což jsou takzvané pulzní body.

Je to oblast krku, zápěstí, hrudi a další místa, kudy protéká pod pokožkou nejvíce krve, která ji ohřívá. Dále to jsou místa jako kotníky, loketní jamky a právě výše zmíněná místa za ušními boltci. Tak vám vůně vydrží vonět nejdéle, protože bude stále ohřívána vaším tělem a její složky se budou teplem uvolňovat.

 

Jakou vůni zvolit?

A jakou vůni zvolit? Jaký parfém si můžete vybrat? LAC TOUCH OF PINK vás uchvátí aroma broskví a pomeranče. Vůni můžete podpořit také nastříkáním na oblečení, které nasákne její esence a bude tak provoněno se vším všudy. Vyzkoušejte také například parfém CHOP WISH nebo LANC HYPNOSE

Dávejte si však pozor na skvrny, které by se na oblečení mohly objevit a vůní proto stříkejte raději z vnitřní strany a z větší dálky, aby se kapky lépe rozprostřely. Dokonalý parfém inspirovaný světovými vůněmi si vyberte na e-shopu ESENSINO.cz & sk.

 

 

 

 
Výhody
nákupu
Vonné esence z Francie
Nepřiplácíte značkový obal

MenuX

K poskytování služeb využíváme cookies. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde: Zásady souborů cookies.

Souhlasím