PARFÉMY VERSUS OPALOVÁNÍ

Přichází léto, doba kdy většina žen chce být krásně opálená a zároveň hezky vonět. Některé z nás však trápí otázka, jestli se váš oblíbený parfém nebude bít s opalovacím krémem?! Jak je to s parfémy během opalování? A je vůbec vhodné se před návštěvou pláže nebo koupaliště navonět?

 

Parfémy a opalovací krémy

Zatímco opalovací krémy slouží k tomu, aby pokožku chránily před UV paprsky, parfémy jsou nosiči vůní a aromatických esencí. Ty nejsou uzpůsobeny k tomu, aby byly vystaveny přímému slunci, ale aby je prohřívalo pouze tělo osoby, která je nosí. 

Silice a aromata v parfému mohou při vystavení přímému slunci způsobit ekzémy nebo skvrny na kůži. Jsou-li v nich obsaženy také přírodní vonné látky, nastanou často také alergické reakce

Z toho důvodu vznikají nevzhledné skvrny na kůži nebo svědivá začervenalá i opuchlá místa. Avšak existují možnosti a triky, jak i v létě používat svůj oblíbený parfém.

 

Jak správně aplikovat parfém před opalováním

V případě, že se nechcete opalovat celá v plavkách a hodláte vyrazit ven pouze v šortkách a krátkém tričku, není nic snazšího, než si nastříkat váš oblíbený parfém na části těla, která zůstanou po celou dobu vašeho pobytu venku zakrytá

V létě dominují květinové a vodní vůně a například květinový parfém CACH EDEN si můžete nastříkat na místa, která zakrývá tričko.

 

Parfém aplikujte na oblečení

Parfémy můžete nastříkat nejen pod oblečení, ale také na něj. Vůně se nejlépe rozvíjí na těle, avšak pokud není jiná možnost, poslouží skvěle i na oblečení

Ale pozor, některé parfémy mohou vytvářet na oblečení skvrny. Proto je dobré váš parfém nastříkat na vnitřní stranu oděvu z větší vzdálenosti, aby se molekuly parfému rozprostřely na širší plochu. 

Na vnitřní část oblečení se navíc nedostane slunce, které by mohlo způsobit skvrny. Aplikace je přitom velmi snadná, obraťte své šaty nebo halenku naruby a z větší vzdálenosti aplikujte parfém. Aby se vůně udržela déle, je lepší zvolit ovocnější nebo kořeněné vůně, které mají silnější aromata, jako GUC BY GUC.

 

Vůni nastříkejte do vlasů

Když se chystáte k vodě a berete si na sebe plavky, není dobré parfém vůbec aplikovat na kůži a pod plavkami se ve vodě vůně lehce smyje. Pakliže nemáte v úmyslu namáčet si ve vodě hlavu, můžete svůj oblíbený parfém nastříkat na vlasy

Lehce jej do vlasů rozprašte. Výraznější vůně jako je GUC FLORA by měly vydržet i při krátkém namočení ve vodě. Parfém pak snadno smyjete šamponem.

 

Vliv opalovacích přípravků na vůni parfému

Pokud byste si nanesla parfém na kůži spolu s opalovacím přípravkem, který má sám o sobě silnou vůni, mohla by se aromata navzájem mísit a vůni parfému by to mohlo výrazně ovlivnit

Existují však opalovací krémy, které nejsou parfémovány. Nejčastěji slouží pro citlivou pokožku, obzvláště u dětí a mají také vysoký faktor, až SPF 50. Proto si v případě použití společně s parfémem zakupte opalovací krém bez parfemace. Budete jak chráněna před sluncem, tak zároveň si svou oblíbenou vůni užijete naplno.

 

Pořiďte si parfém na Esensino.cz & sk

Vyberte si ty nejkrásnější vůně na Esensino.cz & Esensino.sk. Na výrobu používáme vonné esence dovážené z Francie a jejich podíl v parfémech je v minimální výši 18 %. Parfémy ihned odesíláme a při nákupu nad 1 250 Kč / 50 € máte od nás dopravu zdarma.

 

 

 

 

 
Výhody
nákupu
Vonné esence z Francie
Nepřiplácíte značkový obal

MenuX

K poskytování služeb využíváme cookies. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde: Zásady souborů cookies.

Souhlasím