PARFÉM JAKO VÁNOČNÍ DÁREK: JAK VYBRAT SPRÁVNĚ

Vánoce jsou obdobím, kdy intenzivně přemýšlíme nad tím, jak překvapit své nejbližší. Výbornou volbou může být parfém. Jenže, jak se při nákupu nesplést? Jak vybrat správně, aby obdarovaného parfém skutečně potěšil?

 

 

Osvědčená vůně

Nejjednodušší je podniknout tajnou „výpravu“ do koupelny ke kosmetické poličce a pokusit se tam vyzvědět, co má obdarovaný nejraději.

Jestliže si už mnoho let kupuje konkrétní parfém, máte prakticky „vyhráno“. Chybu s osvědčeným flakónem určitě neuděláte. Desítky nádherných parfémů inspirovaných světovými vůněmi najdete na www.esensino.cz.

Jenže, jak vybírat, pakliže nositel nebo nositelka žádnou oblíbenou vůni nemá? Ať už proto, že ho nebo ji zatím žádná příliš nezaujala, případně je střídá cíleně?

 

Osobnost nositele či nositelky

Pátrejte po tom, jací budoucí majitel či majitelka parfému jsou. To vám napoví, jakou vůni hledá a která vůně by mohla být ta pravá.

Máte před sebou nadšeného sportovce či sportovkyni? Prakticky smýšlejícího muže či ženu? Originální osobnost nebo vyznavače střídmé elegance? 

Podle toho můžete soudit, jaký by měl být výsledný dojem zvolené vůně a které tóny by v ní měly převažovat. Od toho se pak odvíjí i typové zařazení daného parfému.

 

Zařazení parfému

Vůně lze rozdělit do několika specifických kategorií podle toho, které složky v nich převládají. Těchto kategorií existuje celá řada.

Vůně tak lze rozdělit na: 

●      citrusové (citron a citronová tráva, grapefruit, limetka, pomeranč a pomerančový květ), 

●      květinové (lilie, gardénie, tuberóza, jasmín), 

●      ovocné (černý rybíz, ananas, broskev), 

●      orientální (růže, vanilka, santal, frézie), 

●      dřevité (cedr, vetiver, pryskyřice, pačuli), 

●      chyprové neboli cypřišové (inspirováno parfémem Chypré, který obsahuje větvičník, pižmo, pačuli a bergamot, základem dnešních vůní je hlavně větvičník), 

●      kožené (pižmo, vetiver i chypre vůně), 

●      kapradinové (kumarin, mech, bergamot, levandule), 

●      svěží (vůně tzv. zelené nebo vodní, v nichž se může objevit například grapefruit, ibišek nebo mučenka).

 

 

Věk, příležitost a roční období

V preferencích jednotlivých parfémů nehraje roli pouze osobní vkus nositele nebo nositelky, ale také věk, a dokonce i roční období.

Je to poměrně jednoduché - na léto mnoho lidí preferuje nevtíravé svěží vůně. Mohou to být ty citrusové nebo ovocné

V zimě se řada lidí naopak cítí lépe s intenzivní dřevitou vůní. Podobné je to na běžné denní nošení, kdy se více hodí jemné vůně. Naopak večerní události „unesou“ i výrazněji kořenitý parfém. 

Tuto logiku je možné uplatnit do velké míry i na věk - mladší dívky preferují vůně jemné, svěží, více sladké.

 

Složení parfému

Poněkud vyšší dívčí je rozlišení parfémů podle složení. Podobnou teorii je vhodné znát hlavně tehdy, pokud budete parfém vybírat na internetu, kde si k němu nemůžete sami přivonět.

V základu byste měli vědět, že parfém se skládá z tzv. hlavy, srdce a základu. Určující je tedy nejen to, které složky parfém obsahuje, ale jak jsou sestaveny. Hlava představuje první dojem z vůně, srdce ji charakterizuje. Základ reprezentují pak ty složky, které voní nejdéle.

 

Cena

Určitou roli při nákupu parfému hraje též cena. Parfém jednoznačně nemusí váš vánoční rozpočet zruinovat. Spolehněte se na parfémy Esensino. Najdete zde desítky nádherných parfémů inspirovaných světovými vůněmi.

K nejpopulárnějším vůním patří například dámský parfém ARM SI typický svým květinovým charakterem. Kategorií univerzálních vůní dřevitě aromatického vyznění je P.RAB INVICTUS UNISEX. Oblíbené ryze pánské vůně zastupuje dřevitě květinová DIO FAHRENH. Nabízíme vysoce kvalitní parfémované vody s podílem 18 % vonných esencí.

 

 

 
Výhody
nákupu
Vonné esence z Francie
Nepřiplácíte značkový obal

MenuX

K poskytování služeb využíváme cookies. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde: Zásady souborů cookies.

Souhlasím