JAK ZMĚNÍ VŮNI PARFÉMU NAPŘ. KOŘENĚNÁ JÍDLA?

Líbil se vám parfém na kamarádce, ale na vás osobně voní úplně jinak? Je to možné. Čím je to způsobeno? A jak se může měnit vůně vašeho parfému, pokud například sníte ostře kořeněné jídlo?

 

Jakým způsobem můžete sami ovlivnit dojem z parfému?

Parfém může vonět na každém člověku odlišně. Jde o jeho přirozenou vlastnost. Do značné míry platí, že výsledné vyznění vůně dokážete sami ovlivnit.

O tom, jakým způsobem se na vaší kůži daný parfém rozvine, rozhoduje zejména její pH. To je ovlivněno hormony. Především u žen se vlivem hormonálních změn vyvolaných menstruací či těhotenstvím může jedna vůně měnit v průběhu času i výrazněji. 

Další významnou etapou ženského života, která umí významně ovlivnit vyznění parfémů, je menopauza.

 

Vůni mohou změnit i užívané léky

Svůj vliv na výsledný dojem z vůně však mohou mít i kromě přirozeného pH pokožky také užívané léky, celkově životní styl nebo dokonce i to, co jíte.

Nezmění se však, pozor, vůně jako taková. Její složení zůstává samozřejmě shodné a nemůže se pochopitelně lišit, ať už se s ní navoníte vy nebo někdo z vašich nejbližších. 

Jídlo však dokáže prostřednictvím metabolické přeměny ovlivnit vaši přirozenou vůni. A to právě v kombinaci s parfémem nemusí být úplně žádoucí.

 

Proč na vás parfém voní jinak nebo nevoní vůbec

Na tom, že z nového parfému nemáte úplnou radost, se tak mohou podepsat například kořeněné pokrmy. Podobně může vaši vůni ovlivnit také konzumace alkoholu nebo kofeinové nápoje. Stejného efektu si mohou všimnout i ti, kteří holdují cigaretám.

Pokud se vám zdá, že na vás vůně není příliš cítit, skutečně to může být pravda. Tímto problémem trpí zejména lidé se suchou pokožkou. Mastnější kůže totiž parfém ochotněji „zafixuje“.

A pozor, jednoznačně není dobrý nápad řídit se heslem „čím více, tím lépe“. Pokud byste přes jeden parfém nastříkali další, místo intenzivní vůně vytvoříte disharmonii. Každá vůně je totiž navržena jako unikátní celek, pro který je typický soulad. Ten se kombinováním výrazně naruší.

 

Jak si vybrat ten pravý parfém?

K tomu, aby se vůně přirozeně rozvinula na vaší pokožce, potřebuje čas. Proto je nutné jí dopřát nejméně 15 minut k tomu, abyste si mohli být skutečně jistí, že vybraný parfém si s přirozenou vůní vaší pokožky dokonale „sedl“. Teprve pak můžete zodpovědně rozhodovat o tom, jestli vám vůně skutečně sluší.

 

Objevte svět parfémů na Esensino.cz & sk

Stále jste nenašli ten pravý parfém, který by vás mohl provázet slavnostními příležitostmi i všedním dnem? Zaručeně si vyberete některý z parfémů Esensino. Pod touto značkou naleznete například exkluzivní ovocně kořenitou dámskou vůni ARM IDOLE.

Sedí vám spíše květinové parfémy? Sáhněte po vůni ARM SI, v níž se skrývá vanilka nebo květy černého rybízu. V totožném duchu se nese také H.BOS THE SCENT INTENSE, která patří mezi oblíbené květinově ovocné vůně, kde dominantní část tvoří med a broskev. Parfémy ihned odesíláme a při nákupu nad 1 250 Kč / 50 € máte od nás dopravu zdarma.

 

 

 
Výhody
nákupu
Vonné esence z Francie
Nepřiplácíte značkový obal

MenuX

K poskytování služeb využíváme cookies. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde: Zásady souborů cookies.

Souhlasím