JAK DLOUHO LZE POUŽÍVAT JEDEN PARFÉM ?

Parfémy podobně jako jakákoliv jiná kosmetika mají svou trvanlivost. Pokud si tak v dobré víře několik let šetříte svou oblíbenou vůni, dost možná děláte zásadní chybu. Jak dlouho je možné používat jeden parfém? Jak dlouho vám parfém vydrží vonět stejně? A jaká je průměrná doba expirace u vůní a parfémů?

 

Jak dlouho vám vydrží jeden parfém?

Pokud bychom vzali v úvahu, že si vůni stříknete cca 3x denně a používáte pouze jediný parfém, při každodenním používání vám objem flakonu 30 ml vydrží asi 2 měsíce.

Většina z nás má však více oblíbených vůní, střídá je podle příležitostí nebo podle ročních období. Není výjimkou, že zvláště oblíbené parfémy máme tendenci šetřit a používáme je sporadicky. Vydržet nám tak teoreticky mohou i několik let.

 

Jaká je životnost parfémů a toaletních vod?

Většina běžných spotřebitelů má mezi kosmetikou zastoupeny především parfémové a toaletní vody. Jejich životnost se oproti klasickému parfému liší.

Parfém bez otevření vám vydrží i několik desítek let. Jakmile jej ale otevřete, je vhodné jej spotřebovat do 2 až 3 let. Trvanlivost toaletní a parfémované vody se naproti tomu uvádí 1 až 2 roky, a to opět po otevření. Vůně v originálním obalu by vám měla vydržet až dvakrát déle. Každopádně se ale nevyplatí vůně šetřit a nepoužívat, naopak.

 

Jak správně parfémy skladovat?

Pro všechny druhy vůní shodně platí základní pravidla pro jejich uchovávání. Právě správné skladování rozhoduje o tom, zda se vám podaří vůni udržet v kondici nebo ji předčasně znehodnotíte.

Své voňavé oblíbence byste tak měli skladovat v temnu a daleko od zdrojů tepla. Rovněž jim svědčí, pokud bude teplota stálá. Parfémům dělá dobře, pokud jsou izolovány od vnějších vlivů, jako je nadbytečná vlhkost, či přímý sluneční svit. Flakón proto příliš často neotvírejte.

Hlavně pro dámy platí, že na cesty má smysl si odstříknout menší množství vůně do cestovního balení. Neničíte tak častým otevíráním originální vůni, a navíc vám menší obal zabere i znatelně méně místa.

U většiny parfémů není k dispozici datum expirace. Proto se musíte spolehnout na vlastní svědomitost a zapamatovat si, kdy vůni otevíráte. Nejlépe si proto tuto informaci někam zapište a pak se snažte danou vůni spotřebovat do 1 až do 2 let.

 

Kdy je čas na nový parfém

Neklamnou známkou toho, že parfém už skutečně není v dobré kondici, je změna vůně. Pokud převažuje kyselý podtón, rozhodně nemá smysl vůni dále uchovávat.

Že parfém má to nejlepší už za sebou, signalizuje také jeho zakalení či drobné krystalky na dávkovači. Zkažený parfém jednoznačně není možné dále používat, protože by vám mohl způsobit podráždění pokožky.

Dosloužil vám váš starý parfém? Pořiďte si nový! Mezi oblíbené dámské parfémy se řadí například ARM GIOIA nebo VER BRIGHT CRYSTAL. Okouzlit vás může i BURB BEAT.

 

 

 
Výhody
nákupu
Vonné esence z Francie
Nepřiplácíte značkový obal

MenuX

K poskytování služeb využíváme cookies. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde: Zásady souborů cookies.

Souhlasím